Tapeto pasirinkimas gali kambarį padaryti didesnį, šviesesnį, šiltesnį ir jaukesnį (arba atvirkščiai) ir netgi paslėpti netobulumus. Todėl renkantis tapetus reikėtų atkreipti dėmesį ne tik ar tapetai jums patinka, bet ir kokio rezultato jūs tikitės savo namuose.

Spalva veikia nuotaiką, kambario temperatūrą, mažina arba didina erdvę, suteikia arba atima jaukumą. Renkantis spalvas savo namams, pagalvokite apie savo charakterį, temperamentą. Pagalvokite kokius namus norite matyte: šviesius ir baltus, ar kiek įmanoma sunkesnius, gilesnius, sodresnius ar tiesiog kontrastingus. Jeigu pasirinktos spalvos harmonizuoja su jūsų gyvenimo stiliumi bei charakteriu, tai turės jūsų pozityviai nuotaikai, kitu atveju gali tekti po pusmečio keisti sienų spalvą, nes pajusite, kaip jus tai pradeda erzinti.

Spalvas veikia pro langą besiskverbianti šviesa. Kambariuose su šviesos pertekliumi geriau rinktis tamsių spalvų tapetus, kurie atkuria pusiausvyrą. Patalpas, kurių langai nukreipti į pietus, geriau klijuoti šaltų atspalvių tapetais, o šiltų spalvų tapetai labiau tiks į šiaurę nukreiptuose kambariuose. Beje, reikėtų nepamiršti, kad ir akys jus gali apgauti, kai renkatės sienų atspalvius. Perkant parduotuvėje ar internete galite išsirinkti netinkamą spalvą, dėl prekybos centruose esančios dirbtinės šviesos, ar kompiuterio monitoriaus perteikta spalva. Todėl užsisakykite tapetų pavyzdžių į savo namus ir pažiūrėkite, kaip jie atrodo jūsų kambariuose.

Prieš rinkdami spalvas vaikų kambariui, sužinokite, kokia spalva vaikui labiausiai patinka, t. y. kokiomis spalvomis jis piešia, su kokių spalvų žaislais žaidžia. Rinkitės tas, kurias renkasi jūsų vaikas. Pasitarkite su vaiku koks raštas jam patiktų. Įvertinkite ir tai, kad vaikas greitai auga, keičiasi jo nuomėnė, todėl reikėtų pagalvoti, kaip dažnai norėsite keisti jo kambarį.

Pasirinkus tinkamą tapetų raštą ir spalvą atsiranda galimybė padidinti arba sumažinti erdvę, suteikti jai jaukumo arba griežtumo, kurti nuotaiką, netikėtas optines iliuzijas, kurios vizualiai pakeičia patalpas. Todėl reikėtų prisiminti, kad ankštesnėse patalpose labiau tinka smulkaus ir neryškaus piešinio, o erdvesnėse – stambesnio piešinio nekontrastingi tapetai. Žemas kambarys, išklijuotas vertikaliojo piešinio apmušalais, atrodys aukštesnis, o nedidelio ploto kambariuose rekomenduojama klijuoti horizontaliojo piešinio tapetus, kurie vizualiai pažemina patalpas. Dideles patalpas galima drąsiai klijuoti intensyvių, o mažas – šviesių pastelinių spalvų tapetais, kurie vizualiai nesumažina erdvės. Technologijoms žengiant į priekį galite rinktis 3D/erdvinius tapetus, kurie išraiškingesni, suteikia patalpoms minkštumo. Metalizuoti, dengti aksomu erdviniai tapetai sukurs netradicinę aplinką.